E-вртић

Датум: 25. Februar 2020 13:19 Категорија: актуелно

Од сада је омогућена пријава деце у вртић електронским путем и у нашој општини!

У Мерошини, 25. фебруара 2020. године - Грађани општине Мерошина од сада на потпуно електронски и бесплатан начин могу да пријаве децу за упис у нашу предшколску установу ПУ "Полетарац". Услуга еВртић представља електронску пријаву деце за упис у предшколске установе. Родитељ више не мора да одлази на разне шалтере приликом пријаве детета у предшколску установу, већ може да обави електронску пријаву на Порталу еУправа.

Од ове године услуга ће бити омогућена у 140 градова и општина као лакши, бржи, потпуно електронски и бесплатан начин пријаве дете у предшколску установу. Електронско подношење пријаве се врши једноставним попуњавањем онлајн обрасца, а прилагање извода из матичне књиге рођених, пребивалишта и уверења о запослењу није потребно, јер се аутоматски прибављају. У овом тренутку је у току имплементација ове услуге у свим градовима и општинама у Србији.