актуелно

Сва дешавања у Установи која су тренутно актуелна.

УПИС ДЕЦЕ У ПРИПРЕМНИ ПРЕДШКОЛСКИ ПРОГРАМ У РАДНОЈ 2020/21 ГОД.

Датум: 15. Maj 2020 12:02 Категорија: актуелно

Обавештавају се родитељи деце која су рођена у периоду од 01.03.2014.год до 28.02.2015.год да могу уписати децу у обавезни припремни предшколски програм у периоду од 08.06.- 12.06.2020. год. електронским путем - преко портала Е-управа , Е-вртић.
     За родитеље који желе лично да упишу децу у припремни предшколски програм, обавештавамо Вас да ће васпитачи дежурати у матичним вртићима дана 08.06.2020. год. у периоду од 09:00-11:00h.

Молимо Вас, да приликом уписа не доводите децу ради заштите од ширења вируса Covid-19.

Извод из матичне књиге рођених за дете и потврда од педијатра могу се доставити до 01.09.2020.год.

Обавештење

Датум: 06. Maj 2020 17:24 Категорија: актуелно

Поштовани родитељи / старатељи,

Обавештавамо Вас да мешовита в / г " Пачићи" на целодневном боравку у Мерошини почиње са радом 11.05.2020.
Пријем детета у предшколкску установу је могућ само уз:

1. Потврду од стране послодаваца која доказује да су оба родитеља у радном односу и да није могуће да им се организује рад од куће;
2. Потвда од изабраног педијатра да је дете здраво и уредно вакцинисано.

Ради спровођења неопходних мера превенције, заштите и сузбијања ширења епидемије COVID 19 , родитељи ће од стране васпитача  и медицинске сестре добити прецизна упутства и препоруке везане за долазак и боравак деце у предшколској установи.

ПУ " Полетарац" Мерошина пикреће програм " Вртић у породици"

Датум: 01. April 2020 13:02 Категорија: актуелно

Поштовани родитељи,

Прекид редовног рада наше установе не значи и престанак активности усмеренех на подршку добробити, учењу и развоју деце предшколског узраста. Из тих разлога Вас позивамо да кроз формиране
ONLINE заједнице учења на нивоу сваке васпитне групе, пратите предлоге активности и занимљиве едукативне садржаје и игре које ће објављивати васпитачи, а које можете примењивати у свакодневном раду и игри са децом у кућним условима. Постављајући занимљиве и корисне материјале жеља васпитног особља је помоћ породицама да успоставе пријатну породичну атмосферу и услове за добробит деце и учења кроз заједничку игру деце и родитеља.Своја креативна решења размењиваћемо старајући се о мери.Организоваћемо се око тема, пројеката или предлога активности која су деци опуштајућа и граде породичне односе.

Позивамо Вас да се АКТИВНО укључите и да заједнички креирамо програм " Вртић у породици".

За здравље и задовољство свих!

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 01. April 2020 12:58 Категорија: актуелно

Обавештење за родитеље,
Условима ванредног стања- кућне изолације поред редовног дежурства радника у установи, биће Вам и доступни следећи бројеви за добијање додатних информација.

РАД СА СТРАНКАМА СВАКОГ РАДНОГ ДАНА У ПЕРИОДУ :
08:00h ДО 14:00h

СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ МОЖЕТЕ ДОБИТИ НА БРОЈЕВЕ ТЕЛЕФОНА:

063/ 899 97 80

062/ 77 00 10

069/ 100 44 19

ПОДРШКА ПОРОДИЦИ И САВЕТОДАВНИ РАД СА РОДИТЕЉИМА

СВАКОГ РАДНОГ ДАНА У ПЕРИОДУ ОД 08:00h до 14:00h

СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ МОЖЕТЕ ДОБИТИ НА БРОЈЕВЕ ТЕЛЕФОНА:

062/ 808 79 87

Дан жена- "8.март"

Датум: 30. Mart 2020 09:56 Категорија: актуелно

У нашој установи , другари из свих васпитних група заједно са својим васпитачицама су на разне начине обележили " 8. март" и тако улепшали тај дан својој мами..
Више слика можете погледати у Галерији.

Распоред дежурстава

Датум: 26. Mart 2020 13:05 Категорија: актуелно

Пријава деце у вртић електронским путем и у нашој општини!

Датум: 10. Mart 2020 13:19 Категорија: актуелно

" Пажљивкова смотра"

Датум: 03. Mart 2020 20:30 Категорија: актуелно

Тестирање предшколаца, и ученика I и II разреда основне школе, на територији општине Мерошина о познавању правила у саобраћају " Пажљивкова смотра"  одржана је данас. Овакав вид смотре за циљ има развој и унапређење саобраћајног васпитања и образовања деце, а посебно унапређење знање и ставова о безбедном учешћу у саобраћају.
Ово је пројекат који широм државе спроводи Агенција за безбедност саобраћаја.
Након овог тестирања формираће се тимови који ће наставити даље учествовање у Пажљивковој смотри.
Сви учесници су добили и поклоне.

E-вртић

Датум: 25. Februar 2020 13:19 Категорија: актуелно

Од сада је омогућена пријава деце у вртић електронским путем и у нашој општини!

Побољшање материјално-техничке опремљености вртића

Датум: 27. Januar 2020 19:46 Категорија: актуелно

У периоду од септембра 2019.год. реализоване су следеће активности:

• Увођење грејања у објекта вртића у Девчи;
  • У сарадњи са локалном самоуправом и Министарством за демографију и популациону политику учешће у пројекту за ПУ " Полетарац" Мерошина су издвојена финансијска средства од којих су купљени: креветићи за децу, ћебад, постељину, кухињско посуђе и прибор и дидактички материјали;
  • Учешће у пројекту " Инклузивно предшколско образовање и васпитање", окречене су просторије у Азбресници и Југбогдановцу, замењен је ламинат и постављене нове WC шоље и казанчићи у централном објекту у Мерошини, док су у Облачини замењене WC шоље.